آستان حسین بن موسی (ع) فرصتی برای شکوفایی ظرفیت‌های دینی طبس

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی عنوان کرد

آستان حسین بن موسی (ع) فرصتی برای شکوفایی ظرفیت‌های دینی طبس

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی در جمع فعالان فرهنگی شهرستان طبس گفت: آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) بستر مناسبی برای شکوفایی ظرفیت‌های فرهنگی، معنوی، اقتصادی و گردشگری مذهبی این شهرستان است و فعالان فرهنگی می‌توانند با محوریت این آستان مبارک، شهر را در عرصه‌های مختلف در سطح ملی و بین‌المللی مطرح کنند.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر عطاران طوسی، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی در یک سفر دو روزه به شهرستان طبس به اتفاق هیئت همراه و مهدی قاسم زاده؛ مدیر آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)  دیدار و جلسات صمیمی متعددی با فعالان فرهنگی و اجتماعی، نهادها و سازمان‌های مختلف این شهرستان داشت.
دیدار با اعضای گروه جهادی میقات‌الرضا وابسته به آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در راستای خدمت رسانی به مناطق محروم یکی از برنامه‌های مدیر عامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی بود.
حجت الاسلام عطاران طوسی در این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر اعضای گروه جهادی میقات الرضا(ع) عنوان کرد: مفهوم واقعی بندگی خداوند متعال خدمت به خلق است که اعضای گروه جهادی میقات‌الرضا این موضوع را به منصه ظهور رسانده‌اند.
وی افزود: کیفیت و کمیت خدمات گروه جهادی میقات‌الرضا در سطح مطلوبی است، اما نیاز به ارتقا دارد.
ضرورت تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی
برگزاری جلسه هم‌اندیشی ستاد صبر و شورای مشورتی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)  با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و اجرایی شهرستان و اعضای ستاد صبر در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) دیگر برنامه این سفر دو روزه بود که در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین عطاران طوسی عنوان کرد: طبس می‌تواند به عنوان یک شهر الگو و آرمانشهر ایمانی در سطح کشور معرفی شود.
مدیر عامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی افزود: در امتداد مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی، با اجرای طرح جدید «تولدی دوباره» به دنبال این هستیم که با استفاده از تمام ظرفیت‌های مردمی و دولتی شهرستان به حل مشکلات خانواده‌های آسیب دیده اجتماعی به‌صورت ریشه‌ای بپردازیم.
وی ادامه داد: در آموزه‌های دینی به ما یاد دادند اگر یک خانواده را احیا کنید گویا تمام مردم جهان را احیا کردید! چرا که رشد اگر در سطح خانواده به خوبی مدیریت شود، تکثیر می‌شود و عکس آن، فساد و تبهکاری اگر به زودی مدیریت نشود، توسعه می‌یابد. پس رشد یک خانواده یا فساد یک خانواده، می‌تواند به قیمت استمرار این حرکت در میان همه مردم، تمام شود.حجت الاسلام عطاران طوسی ابراز کرد: ستاد صبر با استمداد از حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و ضمن استفاده از این فضای معنوی می‌تواند بسیاری از معضلات و مشکلات خانواده‌ها را برطرف کند.

شکوفایی ظرفیت‌های طبس با محوریت آستان مبارک
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی در دیدار با مهندس نصیری شهردار و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر طبس عنوان کرد: این شهر باید بر محور آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) توسعه یابد. مردم طبس و بلکه استان خراسان جنوبی هر چه دارند از برکات این آستان مبارک است.
وی افزود: شکوفایی ظرفیت‌های فرهنگی، معنوی، اقتصادی و گردشگری مذهبی با محوریت آستان مبارک می‌تواند طبس را در سطح ملی و بین‌المللی مطرح نماید.
بازدید مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی از مرکز اصلاح و  تربیت(زندان) ، اداره تبلیغات اسلامی و کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) طبس از دیگر برنامه‌های سفر وی به طبس بود.در این برنامه‌ها حجت الاسلام عطاران طوسی عنوان کرد: آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) آمادگی کامل برای حل معضلات و مشکلات فرهنگی و اجتماعی خانواده‌ها در شهرستان طبس را دارد.
مدیر عامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی افزود: آستان مبارک فرصت بسیار مناسبی برای کاهش جرایم اجتماعی است که این مهم نیازمند تعامل و همکاری بیشتر نهادها و ارگان‌هاست.

آستان مبارک به سمت قطب فرهنگی در حرکت است
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی در دیدار با امام جمعه طبس  که به منظور افزایش تعاملات فی‌مابین و قدردانی از خدمات ایشان به آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد، گفت: آستان مبارک برادر گرامی امام رضا(ع) به سمت تبدیل به قطب فرهنگی در حرکت است. بنابراین انتظار می رود فعالان فرهنگی و اجتماعی با تعامل با آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) زمینه تحقق قطب فرهنگی را فراهم کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه