سرودی که بچه‌های مسجد را روانه مشهدالرضا (ع) کرد

روایت قدردانی رئیس جمهور از یک گروه سرود روستایی

سرودی که بچه‌های مسجد را روانه مشهدالرضا (ع) کرد

مدیر گروه سرود «سقای حسین(ع)» با بیان اینکه این گروه سرود تاکنون ۱۵اثر فاخر و ملی تولید کرده است، گفت: قطعه ما ملت امام حسینیم در چهار ساعت و برای استقبال از رئیس‌جمهور تولید شد که خوشبختانه مورد اقبال ایشان قرار گرفت.
در جریان سفر استانی آیت‌الله رئیسی به استان هرمزگان، بچه‌های مسجد حضرت ابوالفضل العباس(ع) با رئیس جمهور دیدار کوتاه داشتند و سرود «ما ملت امام حسینیم» را اجرا کردند؛ سرودی که با استقبال رئیس جمهور روبه‌رو شد و مورد قدردانی قرار گرفت. خبرگزاری شبستان با مدیر این گروه درباره بخشی از فعالیت‌های این گروه سرود روستایی گفت‌وگویی ترتیب داده که در ادامه می‌خوانیم.
امین نعیمی با بیان اینکه گروه سرود «سقای حسین(ع)» از سال 93 فعالیت خود را آغاز کرده، اظهار کرد: ما ذیل کانون فرهنگی هنری سقای حسین(ع) در روستای حَکَمی از توابع شهرستان میناب استان هرمزگان فعالیت می‌کنیم و 
تا کنون موفق به کسب رتبه‌های برتر کشوری در مسابقات مختلف ملی شده‌ایم.
مدیر گروه سرود «سقای حسین(ع)» ادامه داد: از کارویژه‌های گروه سرود سقای حسین(ع) تولید آثار متعدد در حوزه ایثار و شهادت است چنان‌که برای سفر استانی آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور به استان هرمزگان، در چهار ساعت و با فشار کاری بالا، سرود «ما ملت امام حسینیم» را تولید و سپس اجرا کردیم که مورد توجه و عنایت آیت‌الله رئیسی قرار گرفت و ایشان به منظور تشویق و پاسداشت تلاش بچه‌های مسجد، سفر مشهد مقدس را به گروه ما هدیه کرد.
نعیمی با بیان اینکه تا کنون حدود 15 اثر فاخر و ملی توسط گروه سرود سقای حسین(ع) تولید شده، گفت: گروه ما متشکل از 30 نفر از نونهالان و نوجوانان است که به صورت تقویمی و در مناسبت‌های مذهبی ملی اجراهای متعددی دارد. علاوه بر این، هر سال بین 10 تا 20 نفر از بچه‌های روستا را در کلاس‌های مداحی و سرود و قرائت قرآن ثبت‌نام می‌کنیم و آن‌ها را تحت آموزش‌های تخصصی قرار می‌دهیم. در این راستا اکنون 60 دانش‌آموز از مقاطع مختلف تحصیلی در حال گذراندن دوره‌های تخصصی هستند.
وی درباره رتبه‌های کسب شده توسط گروه سرود «سقای حسین(ع)» بیان کرد: مقام نخست جشنواره آوای رضوی، مقام نخست سرود نماز استان سمنان، مقام نخست جشنواره سرود کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در استان هرمزگان، مقام سوم جشنواره شکوه شکیبایی به میزبانی استان زنجان و مقام دوم جشنواره روح خدا به میزبانی استان یزد از جمله رتبه‌هایی است که بچه‌های مسجد حضرت ابوالفضل العباس(ع) موفق به کسب آن‌ها شده‌اند.
نعیمی با بیان اینکه کانون فرهنگی هنری «سقای حسین(ع)» کانون تخصصی در حوزه سرود است، خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت تخصصی در این حوزه درصدد هستیم با کمک خیران، استودیوی سرود کانون را نیز راه‌اندازی کنیم.
گفتنی است؛ گروه برگزیده جشنواره روستایی کشور در لارستان در سال 93، گروه برگزیده کشوری در جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) سال‌های 95 و 96 در تهران، گروه برگزیده کشوری در جشنواره ملی امام رضا(ع) قم در سال 97، کسب مقام سوم کشوری در جشنواره شکوه شکیبابی سال 97 در زنجان، کسب مقام دوم کشوری در جشنواره روح خدا سال 97 در یزد و گروه ویژه کشور در جشنواره آکاپلا آوای رضوان سال 98 در مشهد بخشی از افتخارات گروه سرود کانون سقای حسین(ع) است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه