چرا مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان واریز نشد؟

چرا مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان واریز نشد؟

واریز حقوق تیر ماه بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از روز شنبه آغاز شده، همچنین قرار بود با حقوق تیر مابه‌التفاوت حقوق فروردین نیز پرداخت شود. اما بنا بر گفته تجارت‌نیوز تاکنون فقط حقوق تیر واریز شده و خبری از پرداخت مابه‌التفاوت نیست.
در نخستین واریزی‌ امسال پس از اعمال طرح متناسب‌سازی و افزایش حقوق سالانه، گروهی از بازنشستگان مبلغ کمتری دریافت کردند. این واریزی‌ها در اردیبهشت اصلاح شد. همچنین مدیران سازمان تأمین اجتماعی گفتند مابه‌التفاوت حقوق فروردین را نیز در ماه بعد واریز می‌کنند.ابتدا قرار بود با حقوق اردیبهشت واریز شود که انجام نشد. پس از آن مسئولان وعده دادند که در پایان خرداد مابه‌التفاوت‌ها واریز می‌شود اما بازنشستگان در ماه گذشته نیز این پول را دریافت نکردند.
علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در این خصوص به تجارت‌نیوز می‌گوید: تقریباً یک روز در میان موضوع را پیگیری می‌کنیم. متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی پول پرداخت مابه‌التفاوت را تأمین نمی‌کند.
به گفته او، پرداخت مابه‌التفاوت به 2هزار میلیارد تومان پول نیاز دارد، اما سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت آن مشکل مالی دارد. این سازمان همچنین برای پرداخت حقوق‌ها حدود 6هزار میلیارد تومان کسری دارد بنابراین سازمان تأمین اجتماعی حتی برای واریز حقوق بازنشستگان نیز مشکل دارد.