رئال و اتلتیکو بهتر از بارسلونا هستند

مسی: تنها ما مدعی قهرمانی نیستیم

رئال و اتلتیکو بهتر از بارسلونا هستند

مسی برای دریافت هشتمین جایزه پی‌چی‌چی میزبان خبرنگاران روزنامه اسپانیایی مارکا در خانه خود در پاریس بود و صحبت‌های جالبی را در گفت‌وگو با آن‌ها مطرح کرد.

شاید هرگز کسی از رکوردهای تو عبور نکند؟
زمانی که بازنشسته شوم و شروع به بررسی همه رکوردهایی کنم که به اندازه کافی خوش شانس بودم تا به آن‌ها دست پیدا کنم، آن زمان واقعاً ارزش آن‌ها برایم مشخص خواهد شد. بازبینی آن‌ها اتفاقی فوق‌العاده خواهد بود.

با حضور تو، امباپه، نیمار آیا پی اس جی مدعی اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان است؟
همه می‌گویند که ما مدعی اصلی هستیم و من هم این موضوع را انکار نمی‌کنم که ما با توجه به نام بازیکنان مدعی قهرمانی هستیم، اما هنوز نیاز به چیزهای دیگری داریم تا به تیمی واقعا قوی تبدیل شویم. اما ما تنها مدعی نیستیم، تیم‌های بزرگ دیگری هم هستند که مدعی قهرمانی هستند. 

مدعیان قهرمانی لیگ قهرمانان چه تیم‌هایی هستند؟
در حال حاضر لیورپول بسیار خوب است. سپس سیتی، بایرن، رئال، اتلتیکو... تیم‌های زیادی هستند که می‌توانند برای قهرمانی در این فصل رقابت کنند.

آیا شانسی برای تیم‌های اسپانیایی قائل هستی؟
رئال مادرید همیشه قدرت رقابت را دارد. همین موضوع درباره اتلتیکو هم صدق می‌کند و آن‌ها دو تیمی هستند که همیشه برای قهرمانی می‌جنگند. آن‌ها دو رقیب سخت در مواجهه مستقیم به حساب می‌آیند و در حال حاضر بهتر از بارسلونا هستند.
 آیا دلتنگ نبردهای مستقیم با رونالدو نیستی؟
مدت زیادی از زمانی که ما به صورت مستقیم در یک لیگ رقابت می‌کردیم گذشته است. ما از نظر فردی و تیمی برای اهداف یکسانی رقابت می‌کردیم. این دوره بسیار زیبایی برای ما و در عین حال تماشاگران بود چون آن‌ها هم از این رقابت بسیار لذت بردند. این خاطره زیبایی است که برای همیشه در تاریخ فوتبال می‌ماند.

 فکر می‌کنی امباپه فصل بعد به رئال برود؟
واقعیت این است که اطلاعی از این موضوع ندارم. تنها او می‌داند که در سرش چه می‌گذرد و در حال انجام چه کاری است.

کنار سرخیو راموس در یک رختکن چه حسی دارد؟
ما همیشه برای هم احترام قائل بودیم، با این که رقابت بسیاری در ال‌کلاسیکو داشتیم. داشتن او در کنار هم به عنوان هم تیمی حس خوبی است. 

سرخیو همان‌طور که تصور می‌کردی است؟
من با هم‌تیمی‌های او در تیم ملی اسپانیا هم‌بازی بودم و او را می‌شناختم و حالا وقتی در پاریس بیشتر با هم برخورد داشتیم، متوجه شدم که او انسان بزرگی است.

ژاوی می‌تواند چه چیزهایی به بارسلونا اضافه کند؟
ژاوی مربی است که اطلاعات زیادی دارد، باشگاه را به خوبی می‌شناسد و از زمانی که بچه بوده به خوبی از همه چیز مطلع بوده است. او شخصیت بسیار مهمی برای بازیکنان جوان است و فردی است که باعث رشد دوباره بارسا خواهد شد، این چیزی است که من در آن هیچ تردیدی ندارم. 

به بارسا باز می‌گردی؟
 من همیشه گفتم که روزی به بارسلونا برمی‌گردم چون خانه من است و من آنجا زندگی خواهم کرد. و مشخصاً اگر بتوانم نقشی داشته باشم و به باشگاه کمک کنم.

برچسب ها :

رئال

بارسلونا

مسی

ارسال دیدگاه