پایان فراق ۳۴ ساله

بیرجند میزبان خانواده شهید علیرضا حسینی شد

پایان فراق ۳۴ ساله

بیرجند دیروز میزبان خانواده شهید علیرضا حسینی بود؛ شهیدی که ۳۴ سال گمنام بود.
به گزارش تسنیم، انگار همین دیروز بود که علیرضا سراسیمه وارد خانه شد، در چشمان بی‌تاب و نگاه معصومانه‌اش می‌توانستی بخوانی که چه در سر دارد.
علیرضا 21 سال داشت که در قالب لشکر 21حمزه ارتش جمهوری اسلامی ایران در جبهه حضور یافت.
وی در جبهه بود و مادر و پدر برایش در شهر ری دعا می‌خواندند. علیرضا عاشق شهادت بود. نمی‌دانم در کدام یک از قنوت‌های نمازش در جبهه از خدا درخواست شهادت کرد که خیلی زود به آرزویش رسید و سال 67 در منطقه مهران فقط چند ماه پس از اعزام به جبهه در سن 21 سالگی به معبودش پیوست.
وقتی خبر شهادتش را دادند مادر بی‌تاب بود چرا که از فرزند شهیدش هیچ نشانی نداشت فقط می‌دانست او هم مثل مادران شهدای جاویدالاثر باید شب‌های جمعه سر مزار شهدای گمنام برود و با آن‌ها نجوا کند. این دوری و فراق 34 سال به طول انجامید. در این سال‌ها گیسوان مادر سفید شد و قد پدر خمیده و در نهایت در سن 75 سالگی دار فانی را وداع گفت بی‌آنکه نشانی از فرزند شهیدش بیابد.
در یک روز پاییزی خبر تعیین هویت فرزند شهیدش، مادر را نقش بر زمین می‌کند. 34 سال فراق و دوری به پایان می‌رسد و دیروز دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند میزبان این خانواده شهید بود تا مادر پس از 34 سال قبر فرزند شهیدش را به آغوش بکشد و با خواندن لالایی برای علیرضای شهیدش دلش آرام شود.
علیرضا حسینی چهارمین شهید گمنامی است که هویت وی به‌تازگی در خراسان جنوبی شناسایی شده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: چهارمین شهید گمنامی که هویت وی به‌تازگی در خراسان جنوبی شناسایی شده «علیرضا حسینی» اهل شهر ری است.
سرهنگ غلامرضا فلاحی افزود: شهید حسینی سال 1367 در تک دشمن در منطقه مهران در سن 21 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش 28 خرداد 1386 همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، تشییع و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند به خاک سپرده شد.
وی بیان کرد: مراسم میزبانی از خانواده شهید علیرضا حسینی دیروز با حضور مسئولان، خانواده‌ معظم شهدا و ایثارگران استان، بر سر مزار این شهید والامقام در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد و خانواده شهید حسینی پس از 34 سال، مزار شهید خود را در آغوش کشیدند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه