درد دل‌های یک نقاش توان‌یاب

درد دل‌های یک نقاش توان‌یاب

فاطمه رباط جزی، از کودکی دچار معلولیت است و یک خواهر و برادر معلول دیگر نیز دارد که با هم در یک خانه زندگی می‌کنند. 
فاطمه با بیان اینکه حدود سال ۹۵ آموزشگاه نقاشی برای آموزش در خانه دایر کرد، می‌گوید: با حمایت‌هایی که مسئولان بهزیستی داشتند با وام اشتغال، آموزشگاه را گسترش داده و آن را از خانه به روستا آوردم و در حال حاضر حدود ۴۰ شاگرد دارم و در زمینه‌های مختلف آموزش نقاشی در سبک‌هایی نظیر رئالیسم، هایپر رئال و... از مقدماتی تا پیشرفته را آموزش می‌دهم.
وی با انتقاد از مسئولانی که جلو دوربین خبرنگاران سخنان زیبا و وعده‌های شیرین می‌دهند، می‌افزاید: مطابق قانون باید مسئولان برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا خانه بسازند ولی متأسفانه سنگ بزرگی جلو پای خانواده‌ معلولان قرار داده‌اند که شرط ساختن خانه، داشتن زمین سنددار توسط معلولان است که عملاً برای خانواده‌هایی مانند ما که چند معلول در خانه دارند و 350 هزار تومان حقوقی که بهزیستی می‌دهد فقط صرف هزینه رفت وبرگشت به مطب دکتر می‌شود، غیرممکن است.
به گفته او، علاوه بر مناسب نبودن معابر برای تردد معلولان، از دیگر مشکلات این قشر در شهرستان خوشاب حضور رؤسای اداره‌ها مانند جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و کمیته امداد در طبقه دوم و نبود آسانسور است، همچنین به دلیل نداشتن رمپ رفت‌وآمد کنار عابربانک‌ها برای معلولان، عملاً امکان دریافت خدمات از آن‌ها، بدون همراه و یا تقاضای کمک از دیگران وجود ندارد. گفتنی است در شهرستان خوشاب ۹۰۰ توانیاب زندگی می‌کنند. این بانوی هنرمند بهترین تابلو نقاشی خود را  تصویری از چهره سردار سلیمانی می‌داند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه