آموزش رایگان ۵۲ رشته هنری در مناطق محروم

آموزش رایگان ۵۲ رشته هنری در مناطق محروم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: با اجرای طرح آموزش رایگان هنر، در مناطق محروم، کمتر توسعه‌‌یافته و مرزی این استان ۵۲‌رشته هنری آموزش داده می‌شود.
حسین فرخنده در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: ازجمله رشته‌های این طرح آموزشی سفال‌گیری، طراحی فرش و گلیم، کاشی‌کاری، نمایش‌نامه‌نویسی، کارگردانی، قلمزنی و عکاسی است.
وی گفت: در راستای شعار تحول و عدالت‌محوری دولت و برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستیابی به هدف توسعه اقتصاد هنر و کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی، طرح آموزش رایگان رشته‌های مختلف هنری در مناطق محروم، کمتر توسعه‌یافته و مرزی برگزار می‌شود. فرخنده در خصوص شرایط اجرای این طرح گفت: تمامی برنامه‌های مرتبط با طرح بدون دریافت هزینه و رایگان است و در شهرها و روستاهای خارج از مرکز استان اجرا خواهد شد. وی اظهار کرد: جاماندگان از ادامه تحصیل در دوره متوسطه با شرکت در این دوره‌ها و پس از کسب مهارت لازم می‌توانند در آزمون‌های ادواری نام‌نویسی و شرکت کنند و در صورت قبولی، گواهی‌نامه مهارتی دریافت کنند و برای دریافت دیپلم کاردانش به وزارت آموزش و پرورش ارائه کنند. فرخنده خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان در مناطق محروم، کمتر توسعه‌یافته و مرزی می‌توانند با مراجعه به سامانه نسبت به نام‌نویسی در یکی از رشته‌های پیشنهادی اقدام کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه