نشاط‌ آفرینی عمومی و معرفت‌افزایی در جشن‌های دهه کرامت

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد

نشاط‌ آفرینی عمومی و معرفت‌افزایی در جشن‌های دهه کرامت

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ضرورت ایجاد نشاط عمومی در دهه کرامت همراه با معرفت‌افزایی، گفت: هم‌افزایی و همراهی دستگاه‌های اجرایی حول شعار محوری «همه خادم‌الرضاییم»، بسترساز ایجاد این نشاط در سراسر کشور خواهد بود و آستان قدس رضوی نیز با بسیج تمامی امکانات و ظرفیت‌های خود آماده همکاری در اجرای برنامه‌های این ایام مبارک است.


به گزارش آستان‌نیوز، مالک رحمتی ظهر دیروز در نشست هماهنگی ویژه برنامه‌های دهه کرامت که با حضور مسئولان آستان قدس رضوی، استان خراسان رضوی و شهر مشهد برگزار شد، ضمن قدردانی از آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای برپایی جشن‌‌های باشکوه دهه کرامت اظهار کرد: دهه کرامت امسال نسبت به سال‌های گذشته باید با برنامه‌های پرشورتری آغاز شود تا ان‌شاءالله همه مردم نشاط این ایام را بعد از محدودیت‌های چند ساله کرونایی با تمام وجود لمس کنند.
رحمتی با اشاره به جایگاه و اهمیت جشن‌های دهه کرامت و برکات بارگاه نورانی حضرت رضا(ع) و خواهر بزرگوارشان، حضرت معصومه(س) برای مردم ایران اسلامی گفت: برای مردم مشهد، دهه کرامت همانند دهه فجر انقلاب اسلامی، شیرین و پرنشاط است و این حال و هوا باید در سراسر کشور وجود داشته باشد و دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های مردمی نیز برای برگزاری پرمحتوا و باشکوه‌تر این برنامه‌ها استفاده کنند.

گره‌گشایی از مشکلات مردم
وی با تأکید بر اینکه معارف ناب اهل بیت(ع) موجب‌ مصونیت جامعه در برابر انحراف‌های فکری می‌شود، اظهار کرد: باید نشاط عمومی و نشاط آفرینی همراه با معرفت‌افزایی در برنامه‌های دهه کرامت جزو اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد تا بتوانیم انسان‌های متصل به صفات امام رضا(ع) تربیت کنیم و مطمئن باشیم با نهادینه‌ کردن صفات این امام رئوف در سبک زندگی مردم، آسیب‌های اجتماعی هم رفع خواهد شد.
رحمتی ادامه داد: با تدبیر تولیت معزز آستان قدس رضوی و پیرو اقدام‌های سال‌های اخیر، برای دهه کرامت 1401 شعار محوری «همه خادم الرضاییم؛ خدمت کریمانه، جهاد عالمانه» انتخاب شده است تا هم خدمت کریمانه را دنبال کنیم و هم در زمانه‌‌ای که نیازمند جهاد تبیین هستیم، به جهاد عالمانه برای این امر توجه ویژه‌ای داشته باشیم. همه مسئولان شهری، استانی و کشوری هم از این فرصت استفاده کنند و ذیل شعار محوری «همه خادم الرضاییم» جمع شوند تا یک خدمت‌رسانی گسترده در نقاط مختلف کشور شکل بگیرد و به برکت وجود مضجع شریف امام هشتم(ع) از مشکلات و گرفتاری‌های مردم گره‌گشایی شود. 

بسیج امکانات برای میزبانی از زائران
وی همچنین با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته از میزان تشرف زائران در دهه کرامت امسال افزود: بدون شک در دهه کرامت امسال میزبان خیل عظیمی از زائران و دلدادگان اهل بیت(ع) در حرم مطهر امام رضا(ع) هستیم و بر همین اساس آستان قدس رضوی تمام ظرفیت‌ها و امکانات خود را برای خدمت کریمانه به زائران با کمک سایر دستگاه‌ها و اصناف و دیگر مجموعه‌های خدمت‌رسان بسیج خواهد کرد. 
به گفته رحمتی، برگزاری دو رویداد افتتاحیه کنگره جهانی امام رضا(ع) و نشست‌های بین‌المللی بین‌ادیانی نیز از جمله برنامه‌های آستان قدس رضوی برای نشر معارف رضوی و تمدن نوین اسلامی در حوزه بین‌الملل خواهد بود.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی همچنین با تأکید بر اینکه دنیا تشنه معارف ناب اسلام و مکتب تشیع است، گفت: امام خمینی(ره) به عنوان جهادگر عصر جدید احیاگر نقش دین در جامعه بود، لذا تقارن دهه کرامت با قیام 15خرداد و سالروز رحلت امام خمینی(ره) مایه مباهات است. 

دبیرخانه دائمی دهه کرامت 
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی همچنین تأکید کرد: طبق دستور تولیت معزز آستان قدس رضوی مقرر شد بیانیه مأموریت‌های دهه کرامت در سال جاری با همفکری مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان با محوریت معرفی صفات وجودی امام رضا(ع) و با هدف تبیین امامت و ولایت در امتداد غدیر تدوین شود و علاوه بر آن، تشکیل دبیرخانه دائمی دهه کرامت، دومین دستور تولیت محترم است که ان‌شاءالله در آستان قدس تأسیس خواهد شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه