کارهای بنا نمایشی است

انتقاد نوروزی از چرخه انتخابی تیم ملی

کارهای بنا نمایشی است

دارنده مدال های طلای جهان و المپیک از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی توسط بنا انتقاد کرد و گفت: این چرخه پر از ایراد و فرمالیته است و نمی‌تواند عدالت را در انتخاب ملی پوشان اجرا کند. احساس می‌کنم ارائه این چرخه فقط برای راضی کردن اهالی کشتی و مردم است.وی با بیان اینکه انتخابی عدالت‌محور پیش از این نیز در تیم‌های امید و بزرگسالان اجرایی نشد، گفت: در تیم امید نیز عدالت در انتخاب کشتی‌گیران رعایت نشد و همین امر دلزدگی بسیاری از کشتی‌گیران را به دنبال داشت. 
نوروزی تصریح کرد: فدراسیون کشتی باید بر این روند نظارت جدی داشته باشد و انتخابی را به گونه‌ای طراحی کند که روش و شکل انتخاب و پروسه فرایند، برای اهالی کشتی و مردم واضح و روشن و بدون ابهام و کلی گویی باشد. ما باید رقابت‌های قهرمانی کشور و جام تختی را در بالاترین سطح برگزار کنیم و در نهایت با عنوان‌داران جهان و المپیک، هشت نفر برتر در انتخابی رو در رو به میدان بروند تا چهره ملی‌پوش ایران در هر وزن مشخص شود. در این صورت است که می‌توانیم ادعا کنیم عادلانه رفتار کرده‌ایم.
قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن، با تأکید بر اینکه ما نیز باید مانند روس‌ها و دیگر قدرت‌های جهان، انتخابی رو در رو را مبنای کارمان قرار دهیم، گفت: روش اعلام شده اشتباه است و کادر فنی می‌خواهد دست خودش باز باشد. ما اگر هم می‌خواهیم تورنمنت خارجی را مد نظر قرار دهیم تنها در صورتی است که در یکی دو وزن اگر دو نفر برتر خیلی به هم نزدیک باشند، می‌توانیم عملکردشان را در تورنمنت معتبر خارجی نیز مبنای تصمیم گیری‌ قرار دهیم. نباید ملاک اصلی کادر فنی برای انتخاب ملی‌پوشان تنها حضور در تورنمنت خارجی باشد، در این صورت دیگر هیچ انگیزه‌ای برای کشتی‌گیران و مربیان سازنده باقی نمی‌ماند و قطعاً جمعیت کشتی‌گیران کشور باز هم کاهش خواهد یافت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه