حجاب برگ برنده زنان ایران در هندبال جهان

روزنامه آس نوشت

حجاب برگ برنده زنان ایران در هندبال جهان

حضور تیم ملی هندبال زنان ایران در مسابقات قهرمانی جهان اسپانیا یک پیروزی است، آن‌ها با حجاب اسلامی در این مسابقات حاضر شده‌اند که این حجاب آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند.
به نقل از آس، تیم ملی هندبال زنان ایران نخستین حضورش در مسابقات قهرمانی زنان جهان را با حجاب اسلامی پشت سر می‌گذارد. این تیم تنها ۱۳ سال از حضورش در مسابقات بین‌المللی گذشته و با چهارمی در مسابقات آسیا جواز حضور در اسپانیا را بدست آورده است.
در مسابقات قهرمانی جهان که ۳۲ تیم حضور دارند، انتظار می‌رفت تیم‌های دیگری نیز حضور داشته باشند اما این افتخار متعلق به ایران است. تیمی جدید که اولین حضورش در قهرمانی آسیا به سال ۲۰۰۸ میلادی برمی‌گردد و اکنون بعد ۱۳ سال جزو بهترین تیم‌هاست. 
ملی‌پوشان هندبال ایران در نخستین مسابقه با لباس‌های معمولی و جوراب شلواری سفید در زیر شلوارک که تمام ساق پای آن‌ها پوشیده باشد حاضر شدند. آن‌ها همانند بازیکنان برخی دیگر از تیم‌ها روسری داشتند و بازی خود را با حجاب انجام دادند که این حجاب، آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند. در طول بازی هیچ اعتراض یا اتفاقی رخ نداد و همه چیز به روال عادی انجام شد. 
برای ایرانی‌ها حضور در اسپانیا یک پیروزی است. آن‌ها از قبل می‌دانستند که نروژ یا رومانی از امکانات بهتری برخوردار و شرایط بهتری دارند. آن‌ها از قبل برنامه خود را بر پیروزی مقابل قزاقستان متمرکز کرده‌اند. ایران و قزاقستان چهار بازی بین‌المللی انجام داده‌اند که قزاقستان برنده این دیدارها بوده اما رفته رفته ایران تعداد گل‌های خورده خود را کاهش داده است. 
در دیدار ایران و رومانی مینا وطن پرست ستاره زمین بود. او ۳۲ ساله است و یک متر و ۶۸ سانتی متر قد دارد. او در بازی مقابل رومانی بیش از نیمی از گل‌های تیمش را به ثمر رساند. او در این دیدار از ۹ شوتش ۶ گل را به ثمر رساند.

ارسال دیدگاه