۹۰ گسل فعال در خراسان رضوی وجود دارد

۹۰ گسل فعال در خراسان رضوی وجود دارد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: ۹۰ گسل فعال در این استان وجود دارد و ۶۵ درصد پهنه‌های خراسان رضوی به طور ویژه از ناحیه زلزله در مخاطره است.
محسن نجات در بیست و سومین مانور سراسری زلزله در مدارس خراسان رضوی افزود: در طول سال‌های گذشته خراسان رضوی ۲۵مورد زلزله‌ بالای ۶ ریشتر را تجربه کرده‌ است. 
وی با بیان اینکه ۷۰ درصد سکونتگاه‌های خراسان رضوی به لحاظ حضور گسل‌ها در شرایط خطرپذیر قرار دارند، افزود: بنابر این فراگیری آموزش همگانی در این حوزه امری ضروری است. 
نجات، توسعه فرهنگ آموزش همگانی را مهم‌ترین پیام مانور سراسری ایمنی و زلزله برشمرد و گفت: توسعه فرهنگ ایمنی پایدار که منتج به داشتن استانی تاب‌آور شود مهم‌ترین راهبرد استان است و دغدغه ویژه این مانور نیز موضوع محله تاب‌آور و محله آماده است. 
قاسمعلی خدابنده، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: کشور ما با توجه به وجود گسل‌های فراوان، در زمره مناطق زلزله‌خیز محسوب می‌شود، بنابراین تمامی آحاد جامعه باید به منظور کسب آمادگی بیشتر برای مواجهه با آن آموزش ببینند. وی ادامه داد: برگزاری این گونه مانورها نقش مؤثری در آماده‌سازی دانش‌آموزان برای حفظ ایمنی خود و انتقال این نکات آموزشی به بدنه جامعه دارد. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه