سفیر اتریش با استاندار خراسان رضوی دیدار کرد

با رویکرد مسائل اقتصادی

سفیر اتریش با استاندار خراسان رضوی دیدار کرد

استاندار خراسان رضوی صبح روز گذشته در دیدار سفیر اتریش گفت: این استان در خط‌مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و لازم است کشورهای اروپایی در این حوزه همکاری و مشارکت بیشتری کنند. نظری در دیدار با «ولف دیتریش هایم» سفیر جدید اتریش در ایران بر رعایت حقوق بین‌المللی کشورها تأکید کرد و گفت: امیدواریم مسائل مربوط به تحریم برطرف شود تا بتوانیم روابط خوبی با همه کشورها از جمله اتریش برقرار کنیم.

به گزارش ایرنا، سفیر جمهوری اتریش در ایران نیز در این دیدار گفت: روابط دو کشور بسیار دیرینه بوده و به چند قرن پیش بازمی‌گردد که در چند دهه اخیر به صورت نزدیک و فشرده پیگیری شده است. 
ولف دیتریش هایم افزود: برای ما شهر مشهد و به طور کلی استان خراسان رضوی به دلیل تحولات چند ماه اخیر در کشور افغانستان مورد توجه زیادی قرار دارد.
همچنین معاون نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور گفت: سفر سفیر اتریش به مشهد با هدف رایزنی درخصوص توسعه همکاری‌های اقتصادی انجام شده است. دیدار با شهردار مشهد، نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان‌ رضوی و همچنین دیدار با استاندار خراسان‌رضوی از جمله برنامه‌های سفیر اتریش در سفر دوروزه به مشهد است.

ارسال دیدگاه